| MiruNossaNossa a întrebat:

TPU! Am mare nevoie de ajutor...
Daca cineva are Tija la femur ( Grosse & Kempf ) poate sa faca Rezonanta Magnetica? Multumesc frumoas!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

De obicei RMN si implanturile metalice sunt incompatibile. Implanturile din titan de obicei sunt OK. Daca mai ai documentatia implantului, are acolo un semn privitor la RMN, Vezi si aici:
http://en.wikipedia.org/? title=Magnetic_resonance_imaging