| goddess a întrebat:

Buna all, am pielea alba, foarte alba si as dori sa imi cumpar maine un autobronzant.Am inteles ca cele de la Nivea sunt cele mai bune(vreau unul care sa nu pateze), unde as putea sa gasesc la farmacie? Imi puteti spune un fel de autobronzant care sa nu pateze si care poate fii folosit si pe fata?
Multumesc, dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DiamondShine a răspuns:

Da.am eu de la niveea si gerocossen, cel de la nivea mi s-a parut ca imi ingalbeneste putin pielea daca ma dau 5 zile consecutiv, iar celalalt mi-o face portocalie.Culoarea mea naturala a pielii este crem mediu.ia-ti de-aia cu accelerator, pentru piele f alba.Le poti gasi in aproape orice supermarket sau la kaufland.:*

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! Doamneeeeeee, nu va mai stricati pielea fetelor cu toate chimicalele, la 30 de ani o sa aratati ca la 60, credeti ca e un produs mai bun ca altu? nici pomeneala, sunt produse facute pentru oameni naivi a le cumpara, si rezultatu? bani aruncati, ca un produs bun si scump, cica da si randament, aiurea, inbatranesti mult mai repede,o data aplicat iti vei dori sa il cumperi si a doua oara,si te trezesti intr-o buna zi intrebandu-te. oare de ce arat mai batrana ca mama? lasa-ti pielea asa cum este ea, spalata, ingrijita si miros placcut, face mai mult si arata mai bine decat toate porcariile din comert.

| baal24 a răspuns:

Ridicol. Nimic nu-i mai frumos si mai sexy decat pielea foarte deschisa la culoare, si tu in loc sa-ti pui atuurile in valoare ai de gand sa te spoiesti ca sa arati ca toate pitipoancele. Extrem de sec.