| anonim_4396 a întrebat:

Buna all.eu ma spal pe dinti cu pasta de dinti de albire dar vreau sa fie imaculati cum pot sa fac astapuppy dog eyes FUNDAkiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LenaleMinato a răspuns:

Culoarea dintilor e determinata genetic,albirile profesionale la medicul dentist nu sunt recomandate deoarece slabesc rezistenta dintilor si pot fi dureroase, poti sa-ti faci periaj profesional la dentist sa nu bei bauturi sau sa mananci alimente care iti pot colora dintii(ceai,cafea, cola, fructe gen mure) tatal meu e medic dentist si l-am intrebat si eu pe el. sper ca te-am ajutat happy

4 răspunsuri:
| Cristina_4016 a răspuns:

Nu exista o pasta de dinti care sa ti-i albesca asa cum arata la tv, daca ii vrei imaculati de albi incearca albirea dintilor.

| Bijou a răspuns:

Spala-te cu aceasta pasta de dinti http://forever-aloe-vera.eu/produs/191

| claudiua a răspuns:

Inceraca spalatul pe dinti cu bicarbonat de sodiu alimentar, dar cel mai bine ar fi sa te duci la un dentist, si sa ti curete acolo, pentru a te bucura de o curatare profesionala.
P.S Au acolo un aparat tot pe baza de bicarbonat de sodiu

| auroraa a răspuns:

Pai eu stiu ca cu suc de lamie...insa numai daca nu ai dintii sensibili si nu ai carii...storci sucul de lamie pe periutza si te periezi sau cu o felie de lamie dai pe dinti! sper ca te-am ajutat, pa pa, daca vrei poti incerca sa ii inalbesti la stomatolog