| CrazyKiddd a întrebat:

Ce pasta de dinti recomandați pentru sensibilitatea dentară? Eu ma gândeam sa ma spăl dimineata cu o pasta pentru albire, iar seara cu o pasta pentru protecție/sensibilitate.E ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Timpenii. Fii antena aici, ca in reclame nu vezi asa ceva, si nici majoritatea doctorilor nu o sa iti recomande. Te duci frumos la un magazin de naturiste si ceri
1. Pasta Dinti Gennadent Argentum
2. Hofident Q10
Le folosesti pe amindoua cu atentie CA IN PROSPECT (in special pasta de dinti trebuie tinuta in gura minim 4-5 minute, nu o folosesti ca pe Colgate). Eu le folosesc pe ambele si iti pot spune ca sint EXTRAORDINARE. Am smaltul crapat la vreo 3-4-5 masele insa nu am absolut nici o problema. Hofident nu folosesc tot timpul si uneori imi revine sensibilitatea la masele, folosesc din nou, imi trece. Bine, nu e nici o problema in a il folosi permanent, nu e nici scump, nu are nici contraindicatii, insa... lenea, probabil. tongue
Multa sanatate!

| Iulian_Sandu_1987 a răspuns:

Parodontax sau Sensodine.