| BAd-RoMaNcE a întrebat:

Buna all
Vreau sa-mi cumpar Zynerit pentru ca am auzit ca este foarte bun, dar nu stiu de la ce farmacie. La care este mai ieftin?
Si se da pe prescriptie medicala sau nu?
thanx all happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

În jur de 30 de lei şi se dă fără prescripţie. Baftă!

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Nu trebuie obligatoriu sa il iei cu reteta de la doctor, pur si simplu te duci si ceri, insa daca mergi la medicul de familie si ii explici ca te deranjeaza acneea iti va da reteta si il vei lua gratuit.Eu ultima data (acum 2 luni parca) am dar 30, 5 ron.Cred ca la majoritatea farmaciilor se gaseste la acelasi pret, insa inainte de a lua poti sa incerci la cateva (cunoscute de tine).
ps: vezi ca iti va usca f mult pielea si buzele( are acelasi efect ca si lamaia, adica usuca)
sper ca te ajuta.pa-pa

| andre999 a răspuns:

Nu se da pe prescriptie, cam la toate farmaciile are acelasi pret +-2lei.
Nu este chiar atat de bun pe cat ai auzit tu dar merge. Succes si sanatate.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da e foarte bun zyneritu, usca putin pielea intr-adevar
Eu imi dadeam pe fata seara si cand veneam de la scoala, iar in timpu in care eram la scoala ma dadeam cu o crema hidratanta si asa nu mai aveam nici o problema cu pielea uscata
Se gaseste la orice farmacie si se da si fara prescriptie medicala
Costa cam in jur de 30 lei, eu l-am luat acum cateva luni cu 30, 05 acum depinde poate preturile difera la alte farmacii.

| Rapperiţa a răspuns:

Si eu am folosit Zynerit...
Mai sa stii ca e destul de bun poti sa l cumperi de la orice farmacie dar o sa ti usuce fata.si are un gust AMAR foarte amarlaughing
Nu l am mancat daca vrei sa stii. dar daca cineva vrea sa te pupe pe obraz si esti data cu zynerit mai bine evitalaughing
papa:*:*