| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Am 1.65 si 77 Kg (am slabit 5 de cand a inceput vacanta si vreau sa continui), ideea este ca nu stiu cum. La mine in fam se mananca doar mancaruri parajite si dulciuri, ce mancaruri mai usoare mi-ati recomanda (sa mi le fac singura ca...)?
Si daca stiti mici ponturi pentru a ma ajuta in vreun fel... sunt bine venite
ofer

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Fă gimnastică și sport!

| lilboutique a răspuns:

Eu am reusit sa slabesc mancand orice (adica mancare gatita, dulciuri - nu ma pot abtinelaughing ) insa am facut mult sport. Mi-am facut un abonament la sala si am fost la aerobic, pilates, zumba. Crede-ma e foarte distractiv si iti da o stare f buna, merita!winking

Răspuns utilizator avertizat
| Battery a răspuns:

Uite, ca sa slabesti trebuie sa mananci la ore fixe, daca programul nu iti permite, macar micul dejun si cina sa le mananci la aceeasi ora. Cat despre mancare, eu iti recomand pur si simplu sa consumi legume si fructe. Legumele le poti prepara in multe feluri. Exista retete o multime si foarte usoare, rosii umplute, legume la cuptor, ciuperci umplute, orez cu legume, salata de vinete, etc. Daca vrei retetele lasa-mi un mesaj, desi le poti gasi pe google. Sunt foarte bune la gust, poti sa mananci pana te saturi. Unele retete nici macar nu au ulei, deci au foarte putine calorii. Un alt tips ar fi sa bei apa dupa fiecare masa, ultima masa sa fie la ora 19, iar pe masura ce vei inainta in dieta si te vei obisnui, ora poate sa scada pana la ora 17. Eu asa fac si ma simt excelent.

| McMarin a răspuns:

E Buna SI Ideea Lui "No-Name" Dar Poti INcerca SI Sa Maninci Toata Ziua Ce Vrei Si Dupa Mezul Noptii (ora 00:00) La Fiecare doua ore sa bei un pahar cu apa
Nustiu Daca Te Va Ajuta Dar Merita Incercata

| Sonia_6778 a răspuns:

Buna! Uite, eu am gasit un site - www.solutiideslabit.ro care iti recomanda si retete - exact ce si cum sa prepari, dar si ceaiuri care sa te detoxifice. Sper sa iti fie de folos! Ai rabdare, mananca sanatos, lipsit de grasimi si apca-te de un sport si sunt convinsa ca o sa slabesti asa cum trebuie:)