| Dany92837473 a întrebat:

Buna, am 1.76 și 70 de kg.la 14 ani. In mod normal ar trebui sa am 66.
Anyway.
De 5-6 zile nu mai pot mânca NIMIC, efectiv NU pot, nu mai am pofta de mâncare și eu înainte mâncam ca un spart.
In 6 zile am mâncat 2 felii de pizza (mai mult forțat de o fata cu care am ieșit afara)
Și in ultimele 2 zile am mâncat câte un mar pe zi.
Și mărul ala l-am mâncat de frica sa nu pățesc ceva.
Nu mai am pofta de Fast-food DELOC.
dar eu nu simt niciun simptom.
Poate câteva stări de rău.
In prezent cred ca am 65 de kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat. Cele 4 kg pe care le-ai dat jos o sa se pună repede pe tine dacă începi sa mananci. Nu știu dacă o sa începi, asta e problema.

Stări de greata, vărsături, lipsa de pofta de mâncare. Poate ai Ascaridioza, limbrici.
Poate ca treci printr-o perioada grea, gen. O despărțire, o cearta etc. Probabil ca nu iti mai place cum arătai și ai zis sa slabesti.

Totusi medicul știe foarte bine ceea ce ți se intampla si de aceea trebuie prima data la el sa te duci. Noi nu avem de unde sa știm, poate dacă ne facem doctori happy.

| AndreiWeisz a răspuns:

Ceva parazitoza banuiesc si eu, mergi la medic sa iti ia o proba din scaun.

| mikelson a răspuns:

Meh...eu zic sa te mulțumești ca ai slăbit
dar cand iti vine pofta de mancare sa nu incepi sa bagi iar ca spartu ca o sa te faci la loc poate chiar si mai si