| xDAnonimă a întrebat:

De câteva zile nu mă simt prea bine, nu am poftă de mâncare iar dimineața când mă trezesc mă simt mai rău ca oricând, nu am nici un chef de viață straight face. Mă doare și burta, iar dacă văd mâncare mi se face rău, încerc să mănânc forțat. Înainte mâncam foarte nesănătos, doar dulciuri și fast food pentru că sunt într-o situație mai delicată și nu are cine să îmi gătească. Am 1.55 m și 55 kg, și încerc să mai slăbesc.Ce credeți că am, și ce trebuie să fac? Fără medic, vă rog. DAU FUNDĂ

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Organismul tău a căpătat o repulsie faţă de mâncare nesănătoasă. Cel mai bine ar fi ca în zilele următoare să mănânci natural, doar ce simţi că îţi cere organismul. Piersici, mere, banane, salate, mâncare uşoară şi proaspătă. Aşa îţi vei reveni şi vei reuşi să şi slăbeşti în acelaşi timp.
Aa şi având în vedere canicula asta nesuferită, încearcă să te hidratezi corect (cu apă plată, ceaiuri, limonadă, nimic cu chimicale din comerţ!). De asemenea, ai grijă să te odihneşti suficient.

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Da stiu cum e.
Incearca sa nu te mai fortezi! Mananca ce iti place in afara de fast food si dulciuri! Incearca sa mananci iaurt, o sa iti placa! Eu mi-am mai revenit asa!

| annadouapuncteics a răspuns:

Incearca sa mananci ceva usor! si apoi gaseste o dieta! nu mai manca ce nu e sanatos pentru ca poate fi si din cauza asta! :*