| Anonim_1434 a întrebat:

Buna am 12 ani si am o problema. de 2 zile ma doare urechea stanga dar o durere interioara. Timp de 2 zile mi-am pus OTIPAX dar nu s-a intamplat nimic. Am fost la mare si mi-a cam intrat apa in urechi.Am mai avut otita dar nu stiu daca aceasta este din nou otita.straight face so mai iau otipax sau nu sau macar ce sa fac.
P. S.:maine am o progamare la medic :-s. dar ce fac pana maine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pana maine poti sa iei un antiinflamator( nurofen). Iti va ceda durerea si va reduce inflamatia la nivel local.

| Floreenofficial a răspuns:

Pai nu e nicio otita! Si un var de-a meu a avut asa si a stat cateva zile bune in spital! straight face
Rezista cum poti pana maine. straight face

| ioanaoancea a răspuns:

Da, ai facut otita sigur, daca esti din Bucuresti iti recomanda un medic foarte buna, la AUDIO-OPTICA. Nr de telefon este 021. 305. 72. 51