| geomnb a întrebat:

am mai citit cateva posturi aici dar au efecte pe moment
problema mea este la ureche
m-a tras curentul anul trecut. pana acum aveam doar cateva momente de durere, acum s-au accentuat grav
ma doare cand bate vantul inauntru si cand pun mana putin pe marginasa urechii ma doare ingrozitor
am fost la 3 doctori stomatologi diferiti sa vad daca e cumva maseaua de minte, nu eu
am fost la 3 doctori ORL nu am nici otita, nici o ingectie nimic
am facut 2 radiografii( radiologie) cu gura larg deschisa si inchisa, nu au gasit nimic
totul se intampla la urechea dreapta
credeti-ma nu mai stiu la cine sa apelez, sau la ce remediu sa apelez( pana acum: vata cu spirt/ comprese calde/otipax/flamexin/ algolcamin/paracetamol) bani cheltuiti pana acum fara nici un rezultat) o recomandare sa ma duc la un doctor specialist as aprecia Bucuresti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Incearca sa faci un tratament cu ibuprofen si in timpul acesta sa iti pui de 2-3 ori pe zi solutie otica GARASONE vezi ca este 2 in 1 si pentru ureche si pentru ochi si vezi ce se intampla...

1 răspuns:
| varialdark a răspuns:

Baga-ti o tigara in urechea care te deranjeaza aprinde-o si lasa-o acolo pana aproape de finalul tigarii.Ea o sa-ti scoata curentul si nu o sa te mai doara