| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 12 ani si colegul meu m-a racit, au trecut 2 zile si a inceput sa mi sa infundat urechea stanga (de 2 zile) si am crezut ca trece dar na trecut, am incercat sa mio desfund,am inercat cu OtoCalm, abur cald,cap inclinat dar n-a mers. Se putea sa mi se sparga timpanul... nu cred ca este posbil da na..., are cineva vreun sfat cum sa mio desfun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 7octombrie a răspuns:

De urgenta sa te prezinti la medic, cat de repede posibil!

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Trebuie sa te prezinti cat mai urgent la medicul de familie pentru a crede o trimitere pentru un medic ORL-ist
Nu te juca si nu trata cu indiferenta ca ai putea regreta.
O zi bunahappy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la medic. Tratamentele babaesi pe care le ai facut tu nu pot decat sa agraveze problema

| Fatamuntilor a răspuns:

Singur nu vei face nimic.
Mergi la medic, si poveste si despre manevrele tale.