| ZuzzyAllexandra a întrebat:

de curand am fost la medic deoarece m-a durut urechea stanga. Doctorita de familie mi-a spus ca am otita medie si am primit niste medicamente si ceva pentru desfundatul urechii. Ziua in care am fost a fost ziua de Miercuri iar doctorita mi-a spus ca, daca nu imi trece pana Vineri sa ma duc inapoi. Ei bine mi s-a parut ca Vineri mi-a trecut asa ca Sambata am ramas acasa si Duminica [azi] am fost la GrandMall [Satu Mare]... Dar acum [seara] mi sa infundat urechea stanga si am incercat toate metodele pe care le-am stiut ca sa imi desfund urechea dar pe degeaba! Am mai citit pe net ca este posibil sa am altceva si probabil am nev de operatie..as fi foarte fericita daca ati putea sa-mi dati niste sfaturi. Multumesc tuturor! :* happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Atunci schimbă roata, Garasone era cu antibiotic și nu ai reușit nimic, treci pe soluție otică cu cloramfenicol și fluocinolon exact așa ceri la farmacie. E ceva mai tare și puternic pentru otite. Încearcă asta, dacă nici cu asta nu te lasă dupa 2 zile, du-te la alt medic!

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te duci la farmacie şi cumeri Garasone sunt picături şi pentru ureche şi pentru ochi... Sunt cele mai bune, foloseşte aşa ceva şi îţi va trece. Mai poţi lua şi un antiinflamator dacă te doare urechea, Ibuprofen de 400 mg ar fi ok.

| ZuzzyAllexandra explică (pentru Azµre):

Am primit antiinflamator si l-am terminat, Garasone din nou, am avut dar s-a terminat si tot nu ma simt mai bine..si la sfarsit ca sa continui am luat si Ibuprofen dar nimic special.

| ZuzzyAllexandra explică (pentru Azµre):

Ok, multumesc. happy

| Eliza_Herta_1974 a răspuns (pentru ZuzzyAllexandra):

Buna seara, daca nu va suparati, din ce oras sunteti? Problema mea este ca eu caut garasone de ceva timp dar in Bucuresti(aici locuiesc)nu se mai gaseste in farmacii.Si am nevoie pentru fetita mea care are un stafilococ in nas si nu ii trece cu nimic. Daca ma puteti ajuta....cumva...Multumesc!

| Azµre a răspuns (pentru ZuzzyAllexandra):

Atunci schimbă roata, Garasone era cu antibiotic și nu ai reușit nimic, treci pe soluție otică cu cloramfenicol și fluocinolon exact așa ceri la farmacie. E ceva mai tare și puternic pentru otite. Încearcă asta, dacă nici cu asta nu te lasă dupa 2 zile, du-te la alt medic!