| Albu_Georgiana_2000 a întrebat:

Am 12 ani si de aproximativ un an mi se duce ochiul drept spre tampla putin (nu mult) cand ma uit in oglinda sau cand sunt obosita. Este strabism? Sau dacă nu, ce poate sa fie? Sa nu imi spuneti sa merg la oftalmolog pentru că am fost luna asta si am uitat sa-i spun doctorului. Apropo am miopie si astigmatism. Următoarea mea programare este in decembrie, asa ca de asta v-am spus ca sa nu-mi spuneti sa merg la oftalmolog. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strabism sau pe fond psihologic, neurologic, asa mi se intampla si mie cateodata sa ma uit stramb dar la mine sigur e pe fond psihologic

| Albu_Georgiana_2000 explică (pentru anonim_4396):

Eu nu ma uit stramb, mie imi deviaza ochiul drept catre tampla, in timp ce ochiul stang privește in fata, moment in care eu parca nu mai am nicio conexiune cu ochiul drept, adica percep imaginile pe care le vad doar cu ochiul stang

| anonim_4396 a răspuns (pentru Albu_Georgiana_2000):

Du-te la un oftalmolog cu experienta si redu statu pe telefon
Imi pare rau sincer happy eu nu am asa dar daca mai stau mult pe tel sigur o sa am si eu probleme grave

| qwertpro a răspuns:

Salut,da e posibil sa fie strabism.