| Robert2831 a întrebat:

Buna am 13 ani. Am fumat de 2 ori(asta insemnand 2 tigari) ...de fiecare data mai mult de jumatate de tigara o pufai(trag in gura (gat))pentru ca nu pot sa trag prea mult in piept deoarece ma ustura foarte tare..azi a inceput sa ma usture esofagul....sunt sanse sa fac cancer la gat?
P.s: Nu mai fume mi-am dat seama ca urasc nicotinacrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndyKama a răspuns:

Salut!

1-Stai linistit, de la 20 de pufaieli nu faci cancer.

2-Felicitari pentru decizie! Asa sa faci!

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Foarte bine ca ai realizat ca tutunul dauneaza sanatatii.
Incearca sa stai departe de acest viciu daunator si sa eviti cercurile de fumatori.
Nu faci cancer, incearca sa bei lichide caldute cu miere sa nu te mai usture.
Ai grija de tine!
O zi buna sa ai happy

| darrio2007 a răspuns:

Esti incepator si de asta te ustură.Nu faci cancer doar de la atata lucru. Daca nu vrei sa mai fumezi este o decizie buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la 2 tigari nu faci cancer, e doar organismult tau care reactioneaza la otrava

| Fatamuntilor a răspuns:

Din doua tigari nu patesti nimic.
Asta e...,, trebuia'' sa incerci ca sa vezi cat rau iti fac tigarile!

| Gabiiiiiii a răspuns:

Nu faci nimic. Te ustura ca poate ai fumat niste tigari mai tari fiind incepator.