| Chocolattex3 a întrebat:

Am încercat prima oara sa fumez acum 1 an si de atunci tot am tras da nu in fiecare zi, au fost luni incare nici nu am fumat si la fumat ma refer la maxim 6 țigări. Luni sau marți am
Fost la narghilea cu niste prieteni si am încercat sa trag mai mult si am si fumat o tigara Virginia. De atunci a început sa ma usture gatu si ma cam doare cand apas.pot avea cancer?

3 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

E efectiv imposibil sa ai cancer, pentru ca 1. nu esti fumator inrait 2 nu fumezi de mult timp.
Cancerul la gat, limba se formeaza in decursul a 25-30 de ani de fumat sau poate chira mai mult.
Deci stai linistita poate ai doar o sensibilitate.

Răspuns utilizator avertizat
| wat100 a răspuns:

Cancer nu ai cum sa faci asa repede, eu zic ca e o iritatie incearca cu niste pastile de gat daca nu iti trece in 3-4 zile si tot persista du-te la un medic.