| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si asta este a 4-a zii de menstruatie. Imi vine mult, ajung sa schimb absorbantul la 1 ora jumate - 2 ore. Si am menstruatie dabea de 4 luni... E normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| YumiSukinanda a răspuns:

Mama a zis ca-ti vine 3 zile in contin intr-o luna azi a ta e a 4 da azi ai schimba vreun absorbant?

| afrodita3333 a răspuns:

Da,unele persoane au o mestrualtie mai abundenta de pana la 7 zine altele tremina in 3 zine. Daca nu ai avut asa pana acum nu trebuie sa te sperii e normal la inceput sa fie asa.Menstra de regleaza dupa 2 ani deci mai ai mult pana atunci.

| IoanaTempah a răspuns:

Da, nu ai de ce sa iti faci griji. La inceput este mai abundent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este normal.
Mie pana la 16 ani imi venea mult, dar acum a inceput sa mi se mai regleze...si am menstruatie de la 11 aniwinking.
Ca sa nu ti se mai pateze absorbantul asa repede, puneti si putina vata deasupra absorbantului. Asa, vei schimba doar vata, iar absorbantul il vei schimba mai rar.

| Michaelis a răspuns:

Da este normal, in promele luni iti vine foarte mult, si nu-ti vine la fix 4 saptamnai. Nu trebuie sa-ti faci griji este foarte normel, dar ar fi mai bine cand ai asa ceva sa faci multa miscare.

| Pink_Byby_1998 a răspuns:

Hmm nu stiu zana... POATe ca eesxti la inceout... pe parkurs nu o sati mai vina laughing