| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si de o saptamana mi-au aparut niste bubite pe Penis, ca niste cosuri. Din ce cauza mi s-au format? Mi-e foarte teama sa nu fie ceva grav! (daca nu aflu voi consulta un medic urolog, cred)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Incearca sa speli capul penisului timp de 10 zile, in fiecare dimineata, cu o cana de apa calduta in care adaugi o ligurita cu varf de bicarbonat de sodiu alimentar pe care il dizolvi.
Daca nu, un control la urolog.
Te pup!

| Adbbmsh a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, problema nu e pe capul penisului si nu cred ca ar avea efect pe toata suprafata ei daca ma spal doar acolo.

| Senzaționalul a răspuns:

Te masturbezi?
Pot fii iritatii provocate de lichidul seminal intarit pe suprafata glandului.
Viata sexuala banuiesc ca nu ti-ai inceput-o la 13 ani, deci nu este ceva transmis pe cale sexuala.
Oricum, nu cauta vindecarea magica pe net, mergi mai bine la un medic urolog.

| Adbbmsh a răspuns (pentru Senzaționalul):

Nu-ti fa griji nu ma masturbez (sau cel putin nu asa de des) am citit intr-o carte ca la varsta asta aceste bubite pot reprezenta niste umflaturi cu nu stiu ce in legatura cu sperma...