| Alexandraruxyyna a întrebat:

Bună, am 13 ani si fumez țigări electronice cu 2% nicotină de la 12, mă poate afecta cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tigarile electronice folosesc substante chimice extrem de toxice pentru plamanii unui copilas de 13 anisori, si ii poate afecta ireversibil, producand moartea celulor si cancerul de plamani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic ca te poate afecta. iti otravesti plamanii fix in perioada in care ei au nevoie sa se dezvolte.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, iti afecteaza negativ, chiar daca e vorba de tigari electronice.E aceeasi Marie cu alta palarie.

| ReddY25 a răspuns:

Încearcă să renunți cât mai poți

Răspuns utilizator avertizat
| cxcdrex a răspuns:

Faptul că te-ai apucat atât de devreme de fumat nu o să te ajute pe viitor. Organismul tău încă se află în procesul de dezvoltare, deci, există șanse mari să îți deteriorezi plămânii sau să apuci vreo boală, indiferent dacă e pulmonară, cardiacă sau respiratorie.
Consider, totuși, că ar trebui să încerci să te lași de fumat, dacă îți dorești să ai un organism sănătos, desigur.

| Alexandraruxyyna explică (pentru cxcdrex):

Ok, mulțumesc frumos!