Întrebare recomandată | Andreea1718 a întrebat:

Am 13 ani si mama nu ma lasa sa port bustiera. Sub sani am 68 cm si peste 72.As putea purta bustiera sau sutien?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
34 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns (pentru BloodPrison):

Mamele din toate timpurile au avut idei din astea invechitehappy O sa depaseasca fata si momentul asta.

| ilincahardandheavy a răspuns:

Am avut aceeasi problema, dar eram mult mai mica si cred ca am o mama mai normal pentru ca am 12 si port de la 9 ani jumate. oricum zii ca ai nevoie pentru ca sanii iti cad intro parte si te dor.mai spune-i ca se vede inestetic si ca ai citit un articol despre faptul ca atonci cand o sa fi mare o sa ai sanii lasati ca o sa ai dureri.eu nu recomand sutien ci bustiera cu bureti sau cu elastic sub sanii. sper ca te-am ajutat.laughing

| anedreaeaaa a răspuns:

(sunt fata)zic cxa sa nu se inteleaga altcevalaughing
Eu zic sa porti bustiera deoarece ii modeleaza mai frumos, dar adac porti sutien inainte sa iti creasca mai mari o sa fie lasati...