| irinuta_6780 a întrebat:

Am 13 ani si nu am menstruatie. Am secretii vaginale si de aceea port protejslip. Dar de 1 zi dupa ce am scurgeri normale dupa un timp cant merg la toilete observ ca pe lenjeria intima am ceva vascos, umed si maro deschis spre rosu. Ce se intampla cu mine? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimathebest a răspuns:

Spune-i mamei tale sau unei femei/fete apropiate! A si pune-ti un absorbant k si eu am patit asa dar chilotul nu s-a mai curatat.

| alexa_6484 a răspuns:

Spune-i mamei si ea te va duce la medichappy!
cred ca trebuie sa-ti "vina"
itelegi u expresia
dar pentru o siguranta maxima consulta medicul
asa era si la mine inainte sa-mi vina
numai ca la mine era ceva maro pe lenjerie big grin
sper ca te-am ajutat funda big grin
::X:XX:

| Emmeii a răspuns:

Cred ca ti-a venit. poarta protejslipuri mai groase.

| LoVeLy_3874 a răspuns:

Pai si eu am avut la fel.si imi venise(stii tu ce)si nu te speria! intrebarea: cand imi va veni? este o intrebare pusa de milioane de fete, fiecare trece la o anumita varsta prin schimbarile acestea! eu de ex. mie mi-e venit la 11 si a fost exact ca la tine :chestia vascoasa(scurgerile vaginale)+umed si maro(prima fluxuatie de sange)nu te speria. puneti un absorbant, pentru ca este clar ca in cateva ore(zile)iti va veni. sper ca te-am ajutat! pupici dulci.