| amalia8382 a întrebat:

Bună TPU.
O să încerc să trec la subiect....eram in camera și am simțit că am ceva pe lenjeria intima, m-am dus la baie și când m-am uitat pe chiloți, nu am văzut ceva roșu dar când m-am șters era sânge...m-am gândit că mi-a venit menstruația pentru prima oara. M-a durut foarte tare burta..am vb cu mama mea tot ce trebuie etc. Dar următoarele două zile nu a mai curs pic de sânge. Nu știu ce să fac, adică imi e frica sa vorbesc cu mama mea (am 13 ani) și nu vreau sa merg la ginecolog sau ceva. Dar eu sunt sigură că era menstruație deoarece am avut cu o zi înaintea niste scurgeri vaginale maronii. Și acum tot ce e pe absorbant (am zis sa pun) este doar puțin galben și scurgeri vaginale normale. In ziua aceea (când m-am șters și am găsit sânge) mi-a curs ceva sânge nu foarte mult. A da și nu am avut contact sexual nu stiu daca contează, dar am zis să menționez. Sunt ok?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| smekerie123 a răspuns:

Probabil ți se reglează menstruația

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar vorbeste cu mama ta, ca asta este prima menstruatie la fetite.
Nici nu-i recomnadat sa ai sex la anisorii astia, esti inca o fetita foarte mica, de scoala generala.

| amalia8382 explică (pentru Violleta2022):

Hey ms pentru răspuns. Am vb cu mama mea din prima nu îmi este rușine dar credeam că nu e ok sa fie o zi și na. Nu vreau sa am contactat sexual știu că nu e timpul dar am zis sa menționez pentru că știu fete are au făcut-o.

| Violleta2022 a răspuns (pentru amalia8382):

Ma indoiesc ca au facut-o la 13 ansori...
alea sunt minciuni ca ele sa se laude prosteste, nu sunt reale, insemnand ca au fost violate de copilasi mici.

Răspuns utilizator avertizat
| Bariel a răspuns:

Cel mai probabil esti ok, e normal. Vorbeste cu mama ta, fara rusine