| Danutza26 a întrebat:

Am 13 ani si nu mi-a venit ciclu menstrual inca. Ar trebui sa imi fac griji? Stiu ca e aiurea dar as vrea sa stiu. Dau funda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GabrielaSaysXoxo a răspuns:

Nu ai de ce să te îngrijorezi kiss Depinde de organismul pe care il ai..De exemplu matusii mele i-a venit la 16 ani.:*

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ar trebui sa-ti faci griji, ciclul pana pe la 14-15 ani are timp sa tot vina[probabil nu esti prea dezvoltata fizic si de aceea nu ti-a venit pana acum]

| mariukka a răspuns:

Fiecare fata e diferita nu trebuie sa-ti faci griji va veni la momentul lui poate sa vina si pe la 15 -16 adica la fiecare e diferit

| m00n a răspuns:

In mod normal si fiziologic trebuie sa apara intre 14 si 15 ani. Daca nu o s ai la 20, atunci e o problemalaughingPana atunci bucura-te de libertate, ca dupa o sapt din 4 esti nervoasa,irascibila,suparata, plangi, razi, tipi, ignori pe toata lumea si nu e tocmai placuthappy

| sleeppy a răspuns:

Salut..nu credhappy
verisoara mea are14 ani si inca nu i-a venit..ai timp nu-ti fa grijiwinking

| Bad1girl a răspuns:

Inca nu ar trebui sa-ti faci girji, menstruatiile pot aparea de la 10 la 14/15 ani.

| Danutza26 explică:

Pai cam sunt nervoasa si mi-e rau de la un timp. Multumesc pentru raspunsuritongue