| youangel a întrebat:

Buna tuturor, am nevoie de putin ajutor...mi-a venit menstruatia mai repede cu 11-13 zile aproximativ,eu am un ciclu menstrual destul de regulat de obicei imi vine la timp,acum nu stiu care e motivul de mi-a venit asa repede, ar trebui sa imi fac griji? am 22 de ani, menstruatie am de la 11 ani si in tot acest timp o singura data mi-a intarziat cateva zile, poate fi o raceala? saptamana trecuta am fost la munte si in prima zi mi-a fost cam rece si de atunci am tot avut crampe... va rog dati-mi un sfat!
multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PanteraNeagra1999 a răspuns:

Nu e nimic grav straight face
si mie mi-a venit asa repede
am fost cu la un doctor ginecolog, m-a consultat si a spus ca nu e nimic grav
si ca poate fi vorba de o mica raceala

deci nu :? nu ai de ce sa iti faci grij
:*

| always1 a răspuns (pentru PanteraNeagra1999):

Cum arata sangele cand aveai menstruatia la 11 ani rosu sau mai negru maroniu?

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi un medic nu e normal, s-ar putea să fie o răceală, sau poate o metroragie să nu fie menstruație.

| Empathizer a răspuns:

Cand calatoresti in zone cu microclimat diferit se pot produce modificari ale ciclului menstrual. De exemplu cand mergi la munte se poate ca menstruatia sa-ti vina mai devreme, iar cand mergi la mare sau undeva la tara, se poate sa intarzie. Sau invers. Depinde de la femeie la femeie.