| Danielaomogeanu a întrebat:

Bună, am 14 ani am 60 de kilograme și vreau să slăbesc ca simt ca sunt prea grasă va ro ajutați-mă ☺

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ne-ai spus ce inaltime ai!
Cat despre slabit este foarte usor la varsta asta:
- in primul rand elimini din mancare painea, fainoasele, cerealale, dulciurile si sucurile.
- apoi faci sport, cam 1 ora pe zi, 7 zile din 7.
Acum, spor la slabit sanatos!

| roxyroy a răspuns:

Mănâncă sănătos nu manca pâine alba inlocuieste-o cu pâine de secara mănâncă peste carne de pui salate si nu manca după ora 6