| alyyy345 a întrebat:

Am 14 ani, aproape 15 (peste 3luni) si am polipi, nu am fost la doctor inca, dar urmeaza sa merg. Stiu sigur ca ii am pentru ca se cunoaste dupa cum vorbesc, respir greu pe nas si ii si pot vedea. Stie cineva cum decurge operatia? Cineva care a trecut prin experienta asta sau care stie sigur cum este (nu de acum multi ani, mai recent) se face prin gura sau nas? Anestezia e locala sau totala? Te leaga? Cum am mai auzittongue Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut operatie de polip dar cand aveam vreo 7 ani:
Stiu ca nu am fost anesteziat complet, Cred ca nu te leaga, daca nu mai esti copil
operatia se face pe nas.Si nu e dureroasa