| Camzy a întrebat:

am 14 ani si 1.55,as vrea sa mai cresc in inaltime macar 5 cm si asta cat mai repede, nu vreau sa recurg la pastile sau chestii de genul,(mentionez ca nu stiu sa merg pe bicicleta...)imi puteti recomanda anumite exercitii fizice, site-uri si o alimentatie sanatoasa si eficienta care sa ma ajute sa cresc in inaltime? Multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmotionalKoma a răspuns:

Trebuie sa faci exerciti din astea :
te tii de o bara, asa incat piciorele sa nu-ti atinga pamantul, daca vrei poti sa si incerci sa te ridici cu ajutorul fortei bratelor

.
sper ca intelegi! bafta!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Bicicleta nu te ajută la înălțime.
Înot, volei, baschet, handbal. Ele sunt sporturile care ajută la creșterea în înălțime.
Pa, pa.

| dot a răspuns:

Baschet!

| Apy a răspuns:

Fa baschet ca te inalti

| lavinik a răspuns:

Buna eu am 1. 65 si am 13 ani deci niciodata nu am incercat sa mai cresc! asa e corpul tau si nu-ti fa griji o sa mai cresti pana la 18 ani iti garantez pa te pup

| BuBuruZa_8036 a răspuns:

Volei... alergi. sari si te inalti... asta e sigur ca mai cresti in inaltime. ai eu am 14 ani si 1. 67 inaltimehappy