| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am 14 ani și acum 2 săptămâni am avut chisturi ovariene. M-am operat din aceasta cauza deoarece îmi cauzau dureri îngrozitoare și nu puteam rezista. Am avut 2 chisturi(unul de 4 cm și unul de 10 cm). Acum sunt bine, dar vreau sa știu dacă sunt șanse sa mai fac chisturi ovariene. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Se da tratament preventiv