| Vancea_Raul_1996 a întrebat:

Buna am 14 ani si am o problema cred ca e apendicele, nu ma doare doar daca apas pe locul unde se afla el tongueLEASE: DAU FUNDA sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rememberme24 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te duci la un doctor sa te consulte. Daca zici ca te doare cand apesi in zona apendicelui, atunci s-ar putea sa fie nevoie de o operatie de apendicita pentru a scoate apendicele infectat.Nu vreau sa te sperii, dar daca stai prea mult asa, ai putea da in peritonita(apendicele se rupe si infectia patrunde in corp).Nu iti face griji! Operatia de apendicita este cea mai simpla si scurta operatie, iar intr-o saptamana esti ca nou.Dar poate nu va fi nevoie de ea.In orice caz, un consult de specialitate nu stica niciodata

2 răspunsuri:
| 75414254 a răspuns:

Pai si ce vrei sa stii? unde se afla?