| razex16 a întrebat:

Buna am si eu i problema ma doare in partea dreapta jos de vreo o luna jumate cam asa de cand am fost racit cand tuseam ma dorea ceva si acum ma doare ce poate sa fie? cred ca daca era apendicele nu puteam sa stau atat timp cu el

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Posibil sa fie un inceput de hernie inghinala. Consulta rapid un medic.

| razex16 explică (pentru ASIGURATORUL):

Am fost la medic zice ca nu e ma doare cand incordez muschi de la abdomen atunci ceva mar dureea ceva nuca ma intapa o durere inervanta ca de fugit pot sa fug ca nu ma doare...

| kta1431k a răspuns:

Buna,poti sta si ani cu apendicele, in functie de cat de grav este.Iti recomand un doctor cat mai urgent pentru ca in dreapta sunt mult prea multe sa le putem insira aici, doar un doctor iti poate spune exact ce ai si cum iti poate trece durerea. Multa sanatate!