| Marianaaaa2552 a întrebat:

Am 14 ani si ciclul menstrual imi intarzie, trebuia sa imi vina acum 2-3 zile. Nu am fost niciodata atinsa de un baiat, nu am o perioada stresanta, nu am fost supusa la efort. In schimb, am avut o alimentatie cam necontrolata in ultimele saptamanai. Mi-a intarziat si luna trecuta. Care ar putea fi cauza? Repet, sunt virgina. Va rog raspundeti, sunt speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta, astfel de iantarzieri sunt foarte frecvent intalnite si nu semnifica nimic grav. NU te speria, nu ai de ce, va mai dura un pic pana la reglarea menstruatiilor. Poti accepta o intarziere mare, chiar de peste o luna, fara grija

3 răspunsuri:
| ElenaaaAdina a răspuns:

Daca ai avut simptome de raceala, daca ai stat in frig.

| Sorina024 a răspuns:

Nu e nici o problema stai linistita, menstruatia se regleaza cu timpul, e perfect normal sa nu fie regulat.
Dupa 3-4 ani sa zicem, da acum depinde de persoana, faza asta se regleaza si o sa iti vina cum iti calculezi, dar chiar si daca intarzie o zi sau doua asta nu inseamna nimic

| Marianaaaa2552 explică (pentru Sorina024):

Am menstruatie de aproape 3 ani si nu am mai avut intarzieri pana luna trecuta, de aceea sunt speriata