| UIV27 a întrebat:

am 14 ani si sunt baiat. acum o luna, vreo 2 zile am avut o senzatie de apasare in partea dreapta a abdomenului. dupa am simtit o durere foarte slaba. Este o durere asemanatoare cu cea care apare atunci cand fugi prea mult.vad ca durerea apare din ce in ce mai des. Oare am ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la un control medical de ce nu mergi?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil ficatul El e in partea dreapta mai sus. Dar poate fi si apendicita care e tot in partea dreapta jos. Control, bineinteles. Daca durerea e ca dupa ce alergi mult, eu mizez pe apendicita.

| andozaurus a răspuns:

Ai grija cu asemenea dureri poate sa fie apendicita.De curind am trecut si eu printr-o experienta destul de nasoala din cauza acesteia care era sa imi fie fatala.Acum nu vreau sa te sperii dar iti recomand sa te duci la un control. Sper ca ti-am fost de folosbig grin

| VanessaStar01 a răspuns:

Nu vreau sa te speri, dar asa se manifesta apendicita. Ar trebui sa te duci la doctor.