| Ardelean_Flvius_1997 a întrebat:

Bună, am 15 ani am 60 de kg și la picioare sunt puțin gras, ce as putea face sa slăbesc?
Fără aminoacizi și chestii de genul vreau ceva sănătos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai sanatos este sportul!
Te apuci serios de un sport individual (inot sau atletism), sau un sport de echipa (baschet, volei, handbal) si-ti transformi tot corpul, armonios si frumos.

| Bizon95 a răspuns:

Aminoacizi... LAL, nu am auzit de asa ceva in slabire
https://ro.wikipedia.org/wiki/Aminoacid

in orice caz, pentru slabit trebuie reduse kilocaloriile (mancat mai putin) si facut sport (macar mergi pe jos cativa km pe zi)

| Marbea a răspuns:

In general fara prajeli, fara paine, fara dulciuri, multe legume si fructe si portii mici la ore fixe. Cauta dieta Fix la fix, te poti inscrie in grupul de pe Facebook, multi au obtinut rezultate cu ea.