| ariana6331 a întrebat:

Am 15 ani si am 1.60, 39 de kg. ce pot face? va rog nu spuneti ca sunt anorexica sau bolnava fiindca am facut analizele si sunt perfect sanatoasa pana si calciu tot este perfect.In plus nu am fost niciodata grasa, mama si bunica fiind si ele slabe este ceva genetic! Totusi vreun sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| ariana6331 explică (pentru bursuc001):

Bun raspuns! ma asteptam la asa ceva. eu nu doresc diete! in niciun caz nu o sa mananc mult ca sa imi fie rau iar din sanatoasa sa devin bolnava si inca ceva eu stiu ca se face 1.60-10=50! Deci trebuie sa am 50 de kg. Cu siguranta chestiile astea virutale nu functioneaza chiar asa bine! Multumesc pentru parere!

| bursuc001 a răspuns (pentru ariana6331):

Cu plăcere!

O seară frumoasă.

| mariaalessandra a răspuns:

FOARTE norocoasa! Daca nu ai probleme la sport(nu ai multa forta, de exemplu)atunci e ok.

| mariaalessandra a răspuns:

Ca esti norocoasa, am vrut sa spun.

| ariana6331 explică (pentru mariaalessandra):

Mersi. nu am nici un fel de problema! fac chiar si gimnastica

| geopopiku a răspuns:

Pai si daca esti sanatoasa ce conteaza.pot sa spun ca ai un corp de manechin

| ariana6331 explică (pentru geopopiku):

Multumesc desi majoritatea nu imi spun astfel de cuvinte