| MMMiruna555 a întrebat:

TPU! Am 14 ani si pana la varsta de 6 ani eram foarte grasa si am urmat un program si am slabit pana la normal. Acum, am un metru 50 si 38 de kg(am slabit foarte mult fara a rin vreun regim sau fara a avea restricti la mancare). Sigur nu sunt bolnava pentru ca am facut multe analize in care eram sanatoasa. Pur si simplu nu pot sa ma ingras, Ce ar trebui sa fac? P.S. : Nu sunt anorexica

5 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

De ce vrei sa te ingrasi? Eu cred, ca la varsta ta, la 1, 50m, este perfect sa ai 38kg! Acum, esti in crestere si din acest motiv pari mai slaba.Cate fete nu ar vrea sa aiba greutatea ta si sa fie si sanatoase,ca tine. Poti lua si vitamine: A,pentru buna crestere a oaselor si a dintilorpt buna functionare a retinei,a vazului,B,pentru buna dezvoltare a nervilor si muschilor,pentru formarea globulelor rosii,C pentru mareste rezistenta organismului la infectii,D pentru asimilarea calciului so fosforului. Dar aceste vitamone,pot fi luate din:morcov,spanac,rosii,ficat,alune,nuci,lapte,oua,salata verde,pui,ton,macese,catina,citrice,pepeni,capsuni,mere,pere,prune,struguri,caise,cirese,visine,varza, broccoli, ceapa verde, stafide, peste.Mananca sanatos, diversificat si fiind sanatoasa, o sa ai si un corp de invidiat!

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Trebuie sa iei vitamine!

| MMMiruna555 explică (pentru SefaTa97):

Nu merge am incercat

| alleluiaah a răspuns:

Eu zic ca esti bine asa cum esti. Ce program de slabit ai folosit? big grin

| MMMiruna555 explică (pentru alleluiaah):

Am mancat regula si doar lucruri sanatose si nu m-am infometat