| lizzy a întrebat:

Am 16 ani.
Ok. Am o intrebare: Mie mi-a venit ciclul de la 12 ani, si de atunci mi s-a reglat intr-un fel ciudat: imi vine la 3 luni.
Ce credeti? Ms.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

Problema e ca nu ti s-a regulat. Du-te la ginecolog ca ceva nu e in regula. Normal, vine o data pe luna! Deci nu e motiv de bucurie.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e deloc reglat sau normal. Trebuie sa te duci la ginecolog. Daca esti virgina, nu te va consulta ca pe femei, ci iti va face o ecografie si posibil analize de sange.

| Parintele a răspuns:

Cred ca trebuie sa mergi la un ginecolog.

| Patriii a răspuns:

Daca e asa e super bine, oricinee ar vrea saa ii vina doar la 3 luni.laughing dar ca sa fii sigura, du'te la un ginecologhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena de a mamei avea tot asa la 3 luni. Nu era bonlava, nu avea nimic, sun cazuri rare dar nu e nimic speial sau care sa te ingrijoreze

| lizzy explică:

Sincer, nu e o bucurie, e...frustrant.