| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 15 ani si mi-a venit menstruatia acum 4 ani.
De atunci s-a "reglat " intr-un fel ciudat: la 3 luni.
In primii ani nu am luat in seama data, dar acum am fost mai atenta si imi vine exact la 3 luni.
Credeti ca e ceva in neregula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| kr.mdy a răspuns:

Sigur ca este in neregula, trebuie sa consulti un ginecolog sa iti prescrie medicatie pentru reglarea menstruatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua, faptul ca tu consideri ca acest "reglat "la 3 luni este normal, asta nu inseamna ca e inregula.Ciclul trebuie sa vina intre 27-29 de zile diferenta, pe cale de consecinta ar fi bine sa o iei pe mama de mana si sa te prezinti la un control medical ginecologic, daca vrei o adresa si un nume al unui medic ginecolog care te-ar putea ajuta, scrie-mi pe mail avocat.ciobanunicoleta@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e in regula, trebuie sa iti vina intre 28-30 zile, dar 3 luni?! tude repede la medic, vb cu mama tahappy