| Rux2000 a întrebat:

Am 16 ani şi 70kg
Burta-86cm
Solduri-104 cm
Picioare-64 cm
Bust- 102cm
Mâini -35cm
Mult nu?
incerc tot felul de metode pentru slăbit. Nu mănânc mult de obicei odată in zi (mancare gătită) pe lângă adaug mere dar mai am și unele zile in care mănânc de doua ori şi pe langa mai mănânc si pufuleţi sau altceva şi am impresia ca am mâncat mult şi mă simt nasol. Mănânc fructe mere zmeura. Am renunţat la banane când am auzit ca îngraşă nu mănânc mancare tip fast-food si parjeli sau ulei din cauza stomacului (am probleme cu stomacu cand vine vorba de prajeli)
Cineva care ma poate ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand nu este bine sa mananci o data pe zi. In timpul in care nu mananci, organismul intra in metabolsim de inanitie si, atunci cand mananci, asimilezi totul. Mananca fractionat: 3 mese si doua gustari. E bine ca mananci mancare gatita si multe fructe. Nu uita de lactate. Si fa cat mai multa miscare.

| Rux2000 explică:

Ps: am 1m55

| Rux2000 explică:

Multumesc o sa incerc