| IaChan a întrebat:

am 16, inaltime 1.58 si 50, 5 kg.As dori sa stiu greutatea ideala pentru varsta si inaltimea mea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandra4500 a răspuns:

Greutatea ideală pentru înălţimea 158 cm este 53 kg.

| IaChan explică (pentru Alexandra4500):

Multumesc

| Alexandra4500 a răspuns (pentru IaChan):

Cu placere

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 54, 1 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu vreo 3 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune!