| Secret5 a întrebat:

Am 17 ani, știe cineva cat costa o operație de apendicita? In București

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La privat, costurile operatiei sunt enorme, pe langa asta, părintii tăi trebuie să plătească spitalizarea, investigatiile, controalele medicale etc.
Fă-ți operația la un spital de stat. Nu te costă atât. Alege unul din chirurgii buni, te poti interesa care sunt acestia, printre ceilalti pacienți. In locul tău, nu m-aș lăsa pe mâna oricui, la întâmplare. Există chirurgi priceputi, dar exista si chirurgi mai putin priceputi. Dar asta nu inseamnă neapărat că cei buni nu pot greși. Sau că cei mai slab pregătiti nu pot face un lucru bun. Depinde.
http://www.capital.ro/cat-te-costa-spitalizarea-la-privat-130741.html
http://www.turnulsfatului.ro/......e-de-07mm/

| GabiDumitrescu a răspuns:

Gratis. Esti asigurat ca si minor, te duci eventual la urgente cand esti in prag de peritonita, si o sa fii operat. Sau astepti la urgente pana crapi. La privat ar trebui sa fie undeva pe la 2000-2500 RON.

| pisciutza19 a răspuns:

Cred ca undeva in jur de 300 de lei.