| 6945535 a întrebat:

Am 18 ani si de mult timp am o problema legata de fizicul meu, nu am fost nici o data grasa(am 1.70 si 52kg) dar cand am inceput sa ma dezvolt mi.au aparut vergeturi pe sani, pe picioare si nu am fermitate (am pielea foarte moale chiar si sani) am incercat sa fac si sport dar fara nici un rezultat si pe langa aceasta problema am cunoscut un baiat care imi place dar sunt virgina si imi este frica sa incep o relatie intima cu el pentru ca ma gandesc ca nu o sa ma accepte.Va rog mult sa imi dati un sfat in legatura cu ambele probleme.Va multumesc mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Din pacate ele nu o sa se duca niciodata in totalitate.
Incerca preveniv sa aplici o crema bogata cu vitamina e si a ( eu aplic dupa dus, aproape pe tot corpul).
Eu folosesc o crema de la gerovital plant - crema restructuranta antivergeturi. Mie imi face bine, si nu mi-a aparut alte vergeturi + plus ca cele vechi sau mai estompat.
Si preetenul tau e normal sa te placa pentru ceea ce esti, nu numai pentru corpul tau, aproape toate fetele au vergeturi, preietnul meu le adora, spune ca arat ca o tigroiaca.
Daca prietenul tau e asa de superficial din cauza unor semne pe corp, atunci nu isi are rostul sa iti incepi viata sexuala cu unul care nu te iubeste si te accepta sa cum esti, mai ales ca tu nu ai nicio vina ca ai vergeturi.
Incerca sa iti iubesti corpul asa cum este el, daca tu nu il iubesti, cum vrei sa il iubeasca altcineva.
Si parerea mea e ca niciun baiat/barbat care te-ar placea cu adevarat si te-ar iubi, nu te-ar lasa pentru niste semne.
Pur si simplu el te place pentru ceea ce esti tu, pentru cum se simte cand este langa tine.

| 6945535 explică (pentru LaLaura):

Multumesc foarte mult pentru sfat :*

| LaLaura a răspuns (pentru 6945535):

Nu ai pentru ce. Incerca sa te accepti un pic sa ai stima fata de tine, si o sa vezi ca totul o sa fie bine.
O zi buna.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să ai mai multă încredere în tine, nimeni nu este perfect și nici băiatul pe care l-ai cunoscut.
Sfat: niciodată nu-ți baza relațiile, indiferent de natura lor, pe SEX!
Pa, pa.

| 6945535 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc mult pentru sfat

| unprietenaproape a răspuns:

Buna. http://www.tpu.ro/......ere-si-pe/
http://www.ele.ro/......easta-4544
http://www.eva.ro/......33794.html
crema de galbenele, ulei de masline, miere... incearca
iar in ceea ce priveste textura pielii, bea multa apa, si mergi la sala pentru a pune masa musculara