| Cristi151 a întrebat:

Buna,
Am 18 ani și mă confrunt cu o problema. Am deviatie de sept destul de mare. Am discutat cu medicul de familie si cu un ORL-ist ca ar fi bine sa ma opereze. Ok, am sa o fac. Dar am câteva întrebări. Se poate face anestezie generala? Nu vreau sa vad sau sa simt nimic laughing După operație cu ce dureri ma pot trezi?

Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulian1302 a răspuns:

Buna. Si eu iti recomand sa te operezi. Sigur ca vei fi sub anestezie generala. Referitor la durerile postoperatorii, le vei avea cu siguranta si vor fi dureri care depinde si de tine cat de tare le percepi. Nu toti oamenii percep aceeasi durere cu aceeasi intensitate. Oricum iti vor fi administrate antialgice care vor avea ca si efect diminuarea durerilor. Din cauza anesteziei generale, s-ar putea sa mai ai si ceva dureri de cap care de altfel sunt normale. Multa bafta!