| faracaciula a întrebat:

Am o mare deviatie de sept care ma impiedica sa respir.Am 15 ani, se poate sa-mi dea medicul de familie trimitere si sa ma opereze la ORL pe gratis? Parintii mei nu au posibilitati sa-mi dea bani.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca te operezi intr-un spital de stat, duci adeverinta cum ca esti elev si nu platesti nimic, cu exceptia spagii pe care o dai la doctor.

| StilSanatos a răspuns:

Da sigur ca se poate, sa te internezi e gratis dar operatia tot trebuie s-o platesti, insa nu e mult, nu stiu exact dar cred ca pana in 200 d lei, poate gresesc, succes,

| Denisa a răspuns:

Si eu am deviatie de sept si am fost la ORL si mi-a zis ca pana la 18 ani nu ma opereaza deoarece e periculos. Poti sa mergi la medicul de familie sa iti dea trimitere dar medicul de la ORL iti va spune aceeasi lucru ca si mie: dupa 18 ani. Daca iti da alt raspuns...anuntama si pe mine te rogbatting eyelashes