| abcdefgh a întrebat:

Am 3 cosuri urate pe frunte si nu stiu cum sa scap de ele.Am dat din greseala cu unghia si le am spart, iar acum s au facut fff urate.De acoperit le mai acopar cu fond de ten dau ce remedii stiti ca sa mi treaca? Nu vreau creme.Deci ceva facut in casa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoName_7204 a răspuns:

Saluuuuuuth! silly

. sunt putin 'vesela' asa ca nu ma luati in seama rolling on the floor
Deci poti trata acneea cu o masca obtinuta din amestecul a4 aspirine facute praf amestecate cu 1 lingura miere, le amesteci bine pana ce devine omogen apoi masca ti'o aplici pe fata si o lasi acolo timp de 7'10 min dupa care ti'o indepartezi cu apa plata rece!

Daca vei repeta acest tratament zilnic cosurile iti vor disparea!
Si eu am incercat si merge!

Hai phaa!

3 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Ai dat repede cu spirt pentru a evita infectarea acestora? Spirtul ajuta foarte mult si la uscarea acestora.Eu am un fond de ten ce usuca atat de repede cosurile, ce in 2zile dispare.Este affinitone.

| BloodPrison a răspuns:

Cel mai bun prieten al omului este catelul…de usturoi! Remediul minune nu putea sa lipseasca nici din tratamentul acneei, deci freaca-ti usor cosurile cu usturoi si vei simti o ameliorare.
Aplica seara la culcare mierea amestecata cu scortisoara. Evident, clateste de dimineata, cu un zambet de satisfactie la vederea efectelor.

Amestecata cu apa, coaja de portocala iti curata fata de cosuri.

| Gazulina a răspuns:

Incearca cu usturoi` daca nu vrei creme tongue dispar cosurilee.si nu mai da cu fond de ten...straight face Sper sa te ajute :*