| Adriana_Abrudan_1973 a întrebat:

Buna, am 44 ani si de cateva luni am o problema ciudata de sanatate. De cate ori ma ridic din pozitia orizontala sau din sezut, simt in picioare o greutate mai mare decat normala. Dupa cativa pasi, imi revin la normal. Stie cineva catre ce investigatii sa ma indrept. Am probleme cu coloana in zona lombara de cativa ani, dar cu terapie si inot am titnut-o pe linia de plutire. Oare sa fi facut hernie de disc? Dar am citit simptomele si nu apar si ale mele. Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Cateva sedinte de masaj general ti-ar fi super! Ai varice? Nu ai hernie de disc! Ce meserie ai? Numai bine!

| Adriana_Abrudan_1973 explică:

Cred ca nu am fost foarte explicita! Dupa ce ma ridic din pat si vreau sa merg, am senzatia ca mai duc un sac in spate si toate greutatea apasa pe picioare, dar dupa ce fac cativa pasi, situatia revine la normal.

| Adriana_Abrudan_1973 explică:

Multumesc de sfat! Fumez 2-3 tigari la cafea dimineata!