| Florrejrr16 a întrebat:

.am 5 zile De cand am facut o punctie lombara si nu ma pot misca de durerdureri de cap sunt ingrozitoaresaddacă daca ma ridic in sejur imi vine sa vars de la dureri..si spatele doare foarte tare! dar capul este exagerat nu pot face nimicsadpoate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Punctia lombara pentru ce ai facut-o? Si analizele LCR-ului cum au iesit?
Fugi la medicul care ti-a facut punctia si spune-i de simptomele tale, sa nu cumva sa ai/faci o meningita si sa incerci sa o tratezi acasa... Febra nu ai?

| Florrejrr16 explică (pentru CuriousStuff):

Nu stiu cum au iesitsad da cred ca am si febră si tusescsadchestia este ca tocmai de aia am plecat din acel spital infect pentru ca in mare parte nu imi făceau nimica..si acum stau acasa cu durerile astea..si la spital mi.au dat agocalmin si tot ma durea

| CuriousStuff a răspuns (pentru Florrejrr16):

Pai du-te macar dupa rezultate, ca s-ar putea sa ai ceva si tu sa nu stii... Si daca ai ceva serios nu trece cu algocalmin. Du-te la un alt spital sau la privat si spune ce se intampla cu tine, nu sta acasa.