| Curious1324 a întrebat:

am aproape 13 ani si am 1.55. E normal? Credeti ca ma mai înalt macar câțiva centimetri? Sunt foartee pitica straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ghiurca_Angelin_1994 a răspuns:

Si eu am 13 ani si e normal sa ai 1.55 la varsta asta

7 răspunsuri:
| klaws007 a răspuns:

Cresterea se opreste cam la 18 ani
dar depinde si de cum sunteti voi in neam

| Curious1324 explică (pentru klaws007):

Mama e pitica, tata e înalt. Bunica inalta, bunicul înalt happy

| klaws007 a răspuns (pentru Curious1324):

Posobil sa ii semeni unuia dintre ei sau sa ai o statura medie

| JAYBEE a răspuns:

Da nu iti face griji, ai timp sa te inalti.
dar sa stii ca ai mai multe avantaje daca esti mic+ traiesti mai multbig grin
daca tu te plangi eu ce sa mai zic, am 1.70 la 19 ani.
Deci nu iti mai face complexe de genul, o sa cresti mare si frumoasa.

pup}{

| REDALERT99 a răspuns (pentru JAYBEE):

Este foarte normal.

| Adda097 a răspuns:

Am 16 ani si am 1, 58.laughing

| Ghiurca_Angelin_1994 a răspuns:

E foarte normal