| anonim_4396 a întrebat:

Am aproape 15 ani şi am vocea extrem de subţire.(sunt ca o soprană). Ar trebui să-mi fac griji? Sunt băiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| justitiarul a răspuns:

Da.Ar trebui sa te vada un medic.La varsta asta baietii in general au vocea mai groasa.Cred ca e ceva in neregula cu tine!

3 răspunsuri:
| Cleona a răspuns:

Probabil ca se va schimba cu inaintarea in varsta, nu ai de ce sa iti faci griji, e doar o etapa peste care vei trece!

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,

Nu trebuie să îţi faci griji pentru vocea ta pentru că o să se schimbe în timp. Fiecare băiat are vocea diferită, unii mai groasă iar ceilalţi mai subţire pentru că se dezvoltă diferit, ori mai repede ori mai încet.

Numai bine!

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Nu cred! Asta e vocea ta, nu trebuie sa devina un complexhappy
Bafta!