| ParanoidKidu a întrebat:

Am 15 ani, sunt băiat, dar am vocea extrem de subţire ca a unei fete.Din această cauză aproape toată lumea mă face "fată" şi râde de mine.Mă simt oribil! Ar fi cazul să-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Vocea ta, este in formare, esti la inceputul adolescentei si nu trebuie sa te ingrijorezi. O data cu trecerea timpului, vocea ti se va ingrosa si nu o sa mai ai probleme.
Trebuie insa sa te gandesti la faptul ca au ras unii colegi si de Narcis Ianau pentru ca avea vocea foarte subtire la cor si cred ca, ai vazut si tu ca a ajuns o presonalitate de care Printesa Lia s-a ocupat si acum studiaza in strainatate, canto si va fi un om realizat.
Tu trebuie sa te accepti asa cum esti si sa nu-ti pese de colegii rautaciosi care rad de tine, deoarece si ei au alte lucruri care "sar in ochi" la altii dar aceia sunt mai diplomati si nu le spun ce observa.
Un gand bun, multa sanatate si ai rabdare, timpul rezolva lucrurile, asa cum trebuie.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ar fi cazul să te accepți așa cu ești și nu mai băga în seamă toate muștele.
Pa, pa.

| 0rlando a răspuns:

Stai liniștit, doar treci prin pubertate.
În principiu până la 18 ani, ar trebui să se termine tot.

| Amelya02 a răspuns:

Bună.
Cu timpul vocea ţi se va îngroşa, e o chestie ce ţine de pubertate.
Este şi o parte bună în toată chestia asta. Nu toţi băieţii au vocea subţire, dacă ai şi ureche muzicală, ar fi cazul să te apuci de cântat.
Poate ţi se pare penibil, dar cu astea vin şi banii şi faima.
Gen un Justin Bieber de Romania

Cya happy

| Ekcstsy a răspuns:

Esti inca la pubertate si suferi transformari. citeste raspunsul care i l-a dat acestei persoane un nene care se pare ca se pricepe :) http://forum.romedic.ro/prod/Voce_subtire_045200.html

| FlAiser a răspuns:

Si eu am trecut prin asta dar nu am bagat in seama pe nimeni daca vrei sa scapi de vocea asta fa vocalize cu voce groasa ( ma me mi mo mu a e i o u)o sa mearga acum am vocea unui baiat si am 14 ani

| TotEuMa a răspuns:

Nu are nimic. Esti in perioada cand te dezvolti si de aia ai o voce de "fata". Vocea ta abia acum se formeaza. O sa treaca rolling on the floor dar pana atunci nu.i baga in seama sunt inculti:-J, nu merita sa te consumi pentru ei :*.

| Emmmmmm a răspuns:

NU!
Si eu am cativa colegi in clasa cu aceasta problema si nu mi se pare asa iesit din comun!
Fiii tun insati!:*

| nanucu13 a răspuns:

Ar trebui sa iti scoti amigdalitele asa o sa incepii sa vorbesti ca o fata adevarata