| LoLo a întrebat:

Am auzit ca ceaiul verde ajuta la slabithappy. Este adevarat? Am 16 ani si as vrea sa incerc si eu sa beau, are ceva?(din cate am inteles sunt mai multe tipuri de ceai verde, care este mai bun?). Si inca o intrebare, imi puteti spune de unde pot sa il iau de la farmacie sau hipermarket?

multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Este bun si sanatos, asa ca poti bea dimineata cate o cana, tine loc si de energizant. Se gaseste atat la farmacie, cat si la hypermarket-uri. Eu de asta am baut si era bun: http://www.faresbiovital.ro/ceai5.htm

| camelya_1945 a răspuns:

Ceai verde antiadipos chinezesc este cel mai bun pentru slabit. Il gasesti intr-o cutie verde la farmacia naturista. Nu-ti recomand sa bei mai mult de 2 cani pe zi si o perioada foarte lunga.

| Flash a răspuns:

Ceaiul verde ajuta la foarte multe, dar trebuie consumat in cantitati moderate (un pahar pe zi, maxim 2) ca altfel afecteaza rinichii si ficatul.

| evelin_1888 a răspuns:

Pentru slabit este bun cel antiadipos(are cutiuta verde inchis). il iei de la farmacie.este bun combinat cu dieta si sport

| YellowGuy a răspuns:

Buna! Ceaiul verde contine antioxidanti. Ceaiul verde te ajuta sa slabesti doar daca il combini cu dieta si sportul.Bea doar 2 cani pe zi deoarece contine cofeina. Sfatul meu e sa il cumperi de la farmacie.Bafta!