| mikaguapa a întrebat:

Am avut o masea cariata si acum s-a rupt toata,dar mi-a ramas radacina,ce se va putea face? Am inteles ca o mica interventie chirurgicala, dar chiar nu as vrea ca am mai suferit una in urma cu o luna dar pe gingie. Merci anticipat:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nicio intervenție chirurgicală, îți va îndepărta un pic gingia pentru a putea extrage resturile.
Mergi cât mai repede pentru a nu trece gingia peste restul măselei, cea mai rămas din ea.
Pa, pa.

| mikaguapa explică (pentru Legiuitoarea):

Maine sau marti ma duc sigurcrying

| mgtow a răspuns:

Ramai asa cu ea pana ajunge caria la radacina apoi ti se urca puroiul la cap ori te tratezi la timp.

| mikaguapa explică:

crying(,o sa ma duc la BMF sa vad ce rezolv, ca daca imi scoate radacina las pana se trateaza locul si imi pun implant de maseacrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa scoti si radacina, se scoate simplu ca si cum ai avea maseaua, cu clestele (nu chirurgical). Vezi insa, poate este sanatoasa si o pastrezi. Pe ea iti vei putea pune un implant cu masea.

| xBya a răspuns:

Nu ai ce sa faci altceva, in afara de a te duce cel mai bine la un chirurg buco-maxilo-facial si sa stai chill ca iti face anestezie si nu te doare. Daca ramai asa, risti sa-ti ajunga radacinile in sinusuri daca le ai joase si sa faci o infectie de toata frumusetea.